1 października 2019 r. na Stadionie Sportowym w Bobowej odbyła się pierwsza edycja turnieju TALENTIADA. Uczniowie naszej szkoły zaliczyli bardzo udany występ zajmując wysokie 2 miejsce w zawodach

Łącznie w turnieju i testach sprawnościowych udział wzięło ponad 200 młodych piłkarzy.

TALENTIADA to projekt Polskiej Fundacji Sportu i Kultury. Łączy w sobie turniej piłki nożnej w kategorii U-12 oraz testy sprawnościowe odpowiadające specyfikacji EUROFIT. W trakcie realizacji projektu, korzystając ze wsparcia kadry naukowej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, zbierane są informacje na temat poziomu sprawności fizycznej młodzieży w wieku 10-12 lat.

Impreza składa się z:

  1. Turnieju piłkarskiego – w fazie grupowej mecze rozgrywane są w systemie „każdy z każdym”. Następnie rozegrane są ćwierćfinały/półfinały oraz mecze o III i I miejsce. Dodatkowo, w przerwach między meczami zawodnicy mają do dyspozycji stanowiska na których mogą sprawdzić swoje indywidualne umiejętności i porównać swoje osiągnięcia z osiągnięciami kolegów z drużyny.
  2. Testów sprawnościowych wykonywanych przez uczestników imprezy pod okiem pracowników i wolontariuszy z AWF w Warszawie. Wyniki testów są wprowadzane do Narodowej Bazy Talentów.

Testy obejmują trzy próby:

  1. Zwis na ugiętych rękach
  2. Bieg wahadłowy 10x5m
  3. Bieg 20m wytrzymałościowy wahadłowy

Skład drużyny z Wilczysk:

Maksymilian Połeć, Kacper Wszołek, Dawid Gucwa, Kacper Kwarciński, Gruszka Dawid, Krzysztof Martuszewski, Sławomir Warzecha, Fabian Radzik, Filip Zabielny, Duch Damian, Bartłomiej Szczepanek, Kacper Skrzypek.

Drużynę z Wilczysk dopingowała grupa rodziców, oraz Pani dyrektor Barbara Włodarz.

Królem strzelców turnieju został zawodnik naszej szkoły Maksymilian Połeć -serdecznie gratulujemy !!!

Drużynę przygotował i poprowadził w zawodach n-el Zbigniew Ligęza

Skip to content