Klasa V naszej szkoły gościła w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Pierwszym etapem wycieczki były warsztaty garncarskie. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczyły się robienia naczyń metodą wałeczkową. Każdy uczestnik  miał możliwość stworzenia własnego naczynia. Były to: miseczki, dzbanuszki, kubki, filiżanki, a nawet figurki. Za jakiś czas po wypaleniu w piecu ceramicznym prace te staną się świetną pamiątką dla każdego z nich. Następnie zwiedziliśmy przyrynkową zabudowę typowego miasteczka galicyjskiego z końca XIX wieku: ratusz, atelier fotograficzne, warsztat zegarmistrzowski, remizę strażacką, antykwariat, aptekę w stylu retro, cukiernię, pocztę oraz zakład fryzjerski, w którym pracował dawny golibroda. Na koniec zobaczyliśmy jeszcze kilka obiektów w skansenie, co bardzo wzbogaciło wyobrażenie wszystkich o życiu ludzi w przeszłości w naszych okolicach.

Skip to content