W dniu 8 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej odbył się III Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej „Bogu i Ojczyźnie”. Od godzin porannych Dom Kultury rozbrzmiewał dźwiękami wyśpiewanymi przez solistów, zespoły i chóry.       W imprezie udział wzięło 57 wykonawców – solistów i zespołów, razem 250 osób. Festiwalowe zmagania oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Katarzyna Pater, Helena Sorota oraz Bogdan Matusik przyznając najlepszym wykonawcom nagrody i wyróżnienia.                             

W Festiwalu wzięli udział także uczniowie naszej szkoły. W kategorii solistów wystąpiły Wiktoria Kołodziej uczennica klasy 6, śpiewając piosenkę „Aniele mych pradziadów” oraz Jolanta Brończyk uczennica klasy 8 w piosence „Kolęda warszawska”. Nasze uczennice zdobyły ex aequo I miejsce.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. J

Skip to content