11 listopada 2019roku „młode” ( nowe pokolenie piłkarek ręcznych z Wilczysk klasy 6 i młodsze) zaliczyły bardzo udany debit w zawodach rangi ogólnopolskiej. Turniej poprowadził i zorganizował utytułowany nauczyciel i trener Andrzej Gajczewski. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców i mocnej obsadzie drużyn województwa śląskiego. Młode piłkarki z Wilczysk wygrały  po emocjonujących walkach wszystkie swoje spotkania, przegrywając jedynie mecz finałowy z bardzo mocną i świetnie dysponowaną w tym dniu drużyną z Rudy Śląskiej.

” Zdobycie drugiego miejsca z tak młodą drużyną cieszy i napawa optymizmem. Dziewczynki pokazały wolę walki i chęć do podejmowania wyzwań. Muszę jednak powiedzieć, że przed nami bardzo dużo pracy. Potrzeba dużo czasu i jeszcze więcej ciężkiej pracy,  by stworzyć silny zespół, który będzie się liczył w rejonie. W drużynie jest potencjał, czy go wykorzystamy czas pokaże. Wracamy pełni radości i chęci do dalszej pracy” – słowa trenera UKS „Sęp” Wilczyska Zbigniewa Ligęza.

Wyniki poszczególnych spotkań

UKS „Sęp” Wilczyska – MUKS Świętochłowice 18:7

UKS „Sęp” Wilczyska – KS Bystra 19:8

UKS „Sęp” Wilczyska – Akademia Handballu Ruch Chorzów 17:12

Finał

UKS „Sęp” Wilczyska – KS Zgoda Ruda Śląska  10:12

Nowak Marcelina została królem strzelców turnieju, natomiast Maja Gruca najlepszą zawodniczką – obie zawodniczki z UKS-u „Sęp” Wilczyska.

Drużyna z Wilczysk wystąpiła w składzie: Walawska Kinga, Szpila Gabriela, Kuk Aleksandra, Kołodziej Wiktoria, Nowak Marcelina, Zielińska Gabriela, Wszołek Oliwia, Jaremcio Magdalena, Gruca Maja, Ladrańska Oliwia, Gryzło Julia, Szczypta Gabriela.

Skip to content