„W sobotę 16 listopada hala w Libuszy ponownie zatętniła życiem. Wszystko za sprawą młodych adeptów piłki ręcznej, którzy od wczesnych godzin rannych świetnie bawili się grając w piłkę ręczną. Impreza obchodzi już swoje szóste urodziny! Jest kontynuacją zmagań najmłodszych sportowców w ramach Małej Ligi Piłki Ręcznej Wiertmet Handball Cup. Tegoroczna edycja realizowana jest przez UKS Wiertmet przy wsparciu Gminy Biecz i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Libuszy.
Sobotniej inauguracji rozgrywek Małej Ligi dokonał Koordynator ds. sportu Gminy Biecz – Jan Grygowicz.
                W rozgrywkach do końca roku szkolnego 2019/20 uczestniczyć będą dzieci z UKS-ów z Libuszy, Szaflar, Racławic, Binarowej, Lipinek, Wilczysk, Skrzyszowa. To właśnie dzieci w tym przedsięwzięciu są najważniejsze. Głównym naszym celem jest stworzenie im dogodnych warunków do wspólnej zabawy, która stanowić będzie właściwe narzędzie wychowawcze i przyczyni się do wzrostu ich umiejętności ruchowych.” – materiał pochodzi ze strony klubowej UKS „Wiertmet” Libusza

 

Drużyna z Wilczysk w pierwszej rudzie wygrała wszystkie swoje spotkania.

Wyniki poszczególnych spotkań:

UKS „Sęp” Wilczyska – SP Lipinki 7:4

UKS „Sęp” Wilczyska – Skrzyszów 13:8

UKS „Sęp” Wilczyska – Binarowa 12:1

UKS „Sęp” Wilczyska – Racławice 12:4

 

W pierwszej rundzie pauzowały dwie drużyny:  UKS „Świt” Szaflary i gospodarz turnieju UKS „Wiertmet” Libusza.

Skip to content