Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście.

W dzień przedszkolnej Wigilii 19.12.2019 r.  w całym przedszkolu od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. O wyznaczonej  godzinie zebrały się w jednej sali  aby przedstawić Jasełka przybyłym gościom. Wspólny śpiew najpiękniejszych polskich kolęd wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Po występach pani dyrektor złożyła  dzieciom, nauczycielom, wszystkim pracownikom przedszkola oraz zaproszonym gościom najlepsze  bożonarodzeniowe życzenia. Dzieci podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie wzajemnie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.

Skip to content