Szkoła nadaje wielką rangę kultywowaniu tradycyjnych obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.  Dlatego jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją, 20 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Wilczyskach odbyło się  uroczyste Spotkanie Wigilijne.

Przybyli na nie licznie zaproszeni goście: p. Wacław Ligęza – Burmistrz p. Barbara Włodarz – dyrektor szkoły, oraz nauczyciele i rodzice.

             W pierwszej części spotkania, która odbyła się w Domu Kultury w Wilczyskach klasa druga zaprezentowała zgromadzonym przegląd kolęd pt. „Świątecznych zawrót głowy”, dźwięki kolęd oraz wierszy wyrecytowanych przez dzieci, wprowadziły wszystkich zgromadzonych w podniosły świąteczny nastrój zadumy pomieszanej z radosnym oczekiwaniem nadejściem Świąt Bożegonarodzenia.

 Następnie nadeszła pora wspólnego łamania się opłatkiem. To niezwykle wzruszający moment, który zapada uczniom w pamięci na długie lata. I wreszcie czas wspólnego posiłku, na który składały się tradycyjne wigilijne potrawy. Na stole nakrytym białym obrusem nie zabrakło także słodkości.

 

A gdy zabłyśnie gwiazdka
w błękitnej dalekości
będziemy z sobą dzielili
opłatek, symbol miłości.

Skip to content