Dnia 21 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste  pasowanie uczniów klasy I  na czytelników biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie rozpoczęła krótka część artystyczna w wykonaniu aktywu bibliotecznego z klasy 5. Podczas  oglądania inscenizacji uczniowie klasy  pierwszej  mogli pochwalić się swoją wiedzą dotyczącą bajek i odpowiadali na zadawane pytania. Dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając je.

Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, zostali pasowani na czytelników  i wszyscy otrzymali pamiątkowe  książeczki, które będą  im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Uroczystego pasowania dokonała  pani Dyrektor Szkoły Barbara Włodarz.  Następnie uczniowie  wraz z wychowawczynią udali się  do biblioteki, aby poznać zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych .

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Skip to content