W dniach 17-18 lutego 2020 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach odbyły się przesłuchania finałowe „VI Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej”. Inicjatorem i tradycyjnie głównym organizatorem była Pani Barbara Bartuś Poseł na Sejm RP.           

Tegoroczna edycja Konkursu była szczególną, gdyż już drugi raz została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, a także otrzymała Patronat Honorowy Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Dra Jarosława Szarka. W konkursie udział wzięło ponad 60 solistów i kilkanaście zespołów.

Występy artystów oceniało profesjonalne jury, w składzie: Pan Henryk Rąpała Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach – przewodniczący, Pan Wacław Wacławiak –  solista Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, Pan Piotr Milczanowski z Instytutu Pamięci Narodowej z Krakowa, Pan Janusz Zięba Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury oraz Pan Robert Gryzik Dyrektor Szkoły Muzycznej w Bobowej.                                                                                                                              

Jury przyznało I miejsce w kategorii klas V-VIII szkół podstawowych

Wiktorii Kołodziej

ze Szkoły Podstawowej z Wilczysk.

Gorlicki Konkursu Pieśni Patriotycznej poprzedza uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się o godz. 14.00 w niedzielę 1 marca 2020r. w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury. Podczas uroczystości laureaci I miejsc otrzymają zaproszenia na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content