Informacja dla rodziców

Drodzy Rodzice,
Dziękujmy za zrozumienie sytuacji i zaopiekowanie się dziećmi w okresie zawieszenia zajęć
dydaktycznych w związku z rozprzestrzenieniem się koronawirusa. Wiem, że dla Was ta sytuacja nie jest łatwa tak jak i dla nas. Wszyscy znajdujemy się w trudnym położeniu, a nasze dotychczasowe działania opierają się na wytycznych przekazanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych obowiązuje do 10 kwietnia 2020 r. Od kilku dni trwa nauka zdalna naszych uczniów. W związku z tym kilka zasad bezpieczeństwa dla naszych uczniów a Waszych dzieci:
1. Korzystajcie  z oprogramowania antywirusowego,
2. Otwierajcie  wiadomości tylko od znajomych osób, wychowawcy, nauczycieli, hakerzy nie zaprzestali swojego działania,
3. Unikajcie klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e-mail,
4. Nie podawajcie  w sieci danych osobowych ani haseł, nie wysyłajcie  swoich zdjęć,                                                                                         5. Ostrożne pobierajcie  pliki z sieci,
6. Chrońcie  swoje konta na serwisach społecznościach,
7. Stosujcie  trudne do odgadnięcia hasła,
8. Pamiętajcie, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.
Zachęcamy Państwa do współpracy w celu wypracowania jak najlepszych sposobów
działania.
Z wyrazami szacunku
Barbara Włodarz
Dyrektor szkoły

 

Informacja dla uczniów

Polecane przez MEN portale edukacyjne:

 1. www.epodreczniki.pl
 2. www.cke.gov.pl
 3. www.ore.edu.pl
 4. www.gov.pl/zdalnelekcje
 5. www.scholaris.pl
 6. www.lektury.gov.pl
 7. www.kopernik.org.pl
 8. www.przystanekhistoria.pl
 9. www.etwinning.pl
 10. www.ninateka.pl.edu
 11. www.muzykotekaszkolna.pl
 12. www.polona.pl

ZASOBY DO NAUCZANIA JĘZYKÓW OBCYCH NOWOŻYTNYCH:

 1. https://epodreczniki.pl:
 2. https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje:
 3. https://www.ore.edu.pl:
 4. https://www.cke.gov.pl/
 5. https://etwinning.pl/zdalna-edukacja-z-etwinning/
 6. http://www.pik.org.pl/komunikaty/797/razem-dla-zdalnej-edukacji

OFERTA EDUKACYJNA TELEWIZJI POLSKIEJ:

 • Pasmo edukacyjne w TVP dla dzieci w wieku przedszkolnym i najmłodszych uczniów szkół podstawowych (specjalne pasmo przeznaczone dla tej grupy wiekowej dzieci będzie emitowane od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-10:00)
 • vod.tvp.pl (link: eszkola.tvp.pl), wirtualny, bezpłatny kanał TVP dla dzieci i młodzieży dostępny w godzinach 9.00-13.00 w sekcji na żywo
 • Pasma edukacyjne dla dzieci i młodzieży na stronach TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura (tutaj m.in. ekranizacje lektur szkolnych)

OFERTA EDUKACYJNA POLSKIEGO RADIA:

 • Polskie Radio Dzieciom to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych.
 • W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do osób dorosłych, to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.

PORTALE EDUKACYJNE INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ:

Na portalu IPN, w zakładce Edukacja, znajdują się specjalne podstrony dla uczniów i nauczycieli, na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne. W serwisie można znaleźć m.in. teki edukacyjne, filmy dokumentalne, spoty historyczne i inne materiały audiowizualne przedstawiające np. serie komiksów o II wojnie światowej czy symbole narodowe.

 

 

Ruszyły lekcje z TVP

Program nadawania poniżej na zdjęciu

 

Skip to content