W dniu 9.10.2020 r. uczniowie klasy VII wykorzystując piękną jesienną aurę udali się wraz z wychowawcą Zbigniewem Ligęzą oraz nauczycielem geografii Tomaszem Skórskim na zajęcia terenowe i zwiedzanie Parku Przyrodniczo – Geologicznego znajdującego się przy ulicy Zielonej w Bobowej. Klasa została podzielona na grupy i spacerując alejkami parku zapoznawała się z elementami geologicznymi oraz szatą roślinną polskich gór. Uczniowie przemieszczając się między wzniesieniami Tatr, Pienin, Beskidów i Gór Świętokrzyskich wypełniali przygotowane wcześniej karty pracy oraz oglądali charakterystyczne dla tych pasm górskich skały i roślinność. Na koniec wszyscy zebrali się w jednej grupie i wspólnie podsumowali zajęcia które ze względu na swoją specyfikę pozwoliły bardziej odkryć i poznać coś nowego w inny niż tradycyjny sposób.

Skip to content