Konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ III edycja! „Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!” to wspólne przedsięwzięcie Wojewody Małopolskiego, Kopalni Soli „Wieliczka” S.A, Kopalni Soli „Wieliczka” , Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, przy współudziale Małopolskiego Kuratora Oświaty, Agencji Mienia Wojskowego oraz Akademii Muzycznej w Krakowie.

            Młodzi artyści – soliści oraz zespoły, rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII.

Komisja z przeszło 580 zgłoszeń wyłoniła 16 laureatów oraz 11 wyróżnień.  W kategorii V-VIII wyróżnienie otrzymała uczennica Wiktoria Kołodziej ze Szkoły Podstawowej w Wilczyskach w utworze pt. „Wolność” autora P. Rubika. Wiktoria otrzymała również Nagrodę Specjalną Małopolskiego Kuratora Oświaty, książkę – dzieło prof. Andrzeja Nowaka pt. „Niepodległa! 1864-1924. Jak Polacy odzyskali Ojczyznę” w niezwykłej oprawie graficznej nadanej przez Wydawnictwo Biały Kruk.

 

Gratulujemy serdecznie Wiktorii, która pokazała, że warto świętować odzyskanie niepodległości poprzez pieśni patriotyczne.

Skip to content