Podsumowanie  Święta  Biblioteki Szkolnej

Październik jest ważnym miesiącem dla każdej biblioteki szkolnej, bowiem to właśnie w tym miesiącu biblioteki szkolne obchodzą swoje święto.Październik jest ogłoszony Miesiącem Bibliotek Szkolnych.                                                            Tegoroczne święto obchodzone było pod hasłem „ Z książką Ci do twarzy”

Celem corocznej akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie święta bibliotek, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W ramach obchodów tego święta na terenie naszej szkoły w październiku 2020 roku odbyły się konkursy biblioteczne, do udziału w których zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły.

Dla najmłodszych uczniów zaproponowano konkurs na najładniejszą zakładkę do książki pod hasłem: „ Tu kółeczko, tam kropeczka i gotowa zakładeczka”                            

W konkursie wzięło udział 7 osób.

 

 

Wszystkie prace zostaną nagrodzone i wszystkie prace trafiły na wystawę szkolną.

Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy wzięli udział

 w konkursie.

…..

Skip to content