Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach uczniów Szkoły Podstawowej w Wilczyskach. Dwie uczennice naszej szkoły zostały laureatkami językowego Ogólnopolskiego Konkursu  RHYMES & SONGS FESTIVAL, którego tematem przewodnim w r. szk. 2020/21 było: ŻYCIE i TANIEC w myśl hasła: „W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.”   

Najpierw odbył się etap szkolny, gdzie spośród zgłoszonych prac, wybrano i wysłano trzy najciekawsze samodzielnie stworzone przez uczniów utwory do Warszawy.   Naszą szkołę pod okiem opiekuna Katarzyny Ligęza reprezentowali:

– Gabriela Kopczyńska z kl. III

– Dawid Radzik z klasy IV

– Julia Ligęza z klasy VIII.

Gala Finałowa Konkursu odbyła się w Warszawie, gdzie w tym roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią, wszyscy uczestnicy wzięli udział w formie online. Jak przekazało Jury Konkursu, poziom prezentowanych utworów był bardzo wysoki, a praca komisji oceniającej trudna. Mimo takiej konkurencji dwie uczennice naszej szkoły zajęły II miejsca w Polsce.

– Gabriela Kopczyńska – II miejsce w kategorii klas młodszych z utworem „Live”

– Julia Ligęza – II miejsce w kategorii klas starszych z utworem „Soldier of life”.

 

Pomimo pandemii oraz trwającego nauczania zdalnego uczniowie chętnie angażują się w udział w dodatkowych konkursach. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Skip to content