Dzień Edukacji Narodowej to ważne święto dla całej społeczności szkolnej dlatego uczniowie postanowili  spędzić je inaczej niż każdego roku. 14 października o godzinie 9.00 zaczęło się dziać. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach tanecznych prowadzonych przez panią Agatę Mika, najpierw grupa młodsza a następnie starsza. Jeśli ktoś pozbawiony był „talentu” tanecznego lub chęci mógł w tym czasie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Bractwo Rycerskie w osobie: Kazimierza Kowalskiego, Tomasza Tarska, Janusza Przybylskiego i Henryka Domańskiego, a następnie obejrzeć zgromadzoną broń, zbroje i tarcze rycerskie. Zajęcia zarówno taneczne jak i rycerskie cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Po  warsztatach odbyła się uroczysta Akademia z okazji DEN z udziałem zaproszonych gości. Samorząd Uczniowski złożył życzenia wszystkim pedagogom i pracownikom Szkoły. Następnie „szkolny drużba” Artur Kożuch w sposób żartobliwy podziękował każdemu z nauczycieli za trud wkładany w kształcenie młodych ludzi. Podziękowania  zostały także wyśpiewane przez Wiktorię Kołodziej. Na zakończenie pani przewodnicząca Rady  w imieniu wszystkich rodziców podziękowała nauczycielom.

Skip to content