W dniu poprzedzającym święto 11 listopada w Szkole Podstawowej w Wilczyskach dało się odczuć naprawdę patriotyczny i narodowy charakter. W tym dniu wszyscy pojawili się w szkole ubrani odświętnie, z akcentem patriotycznym. Wszystkie klasy przygotowały specjalnie na tą okoliczność przepiękne i wymowne gazetki historyczne, które z pewnością upamiętniły datę 11. XI. 1918 r. To właśnie wtedy Polska odzyskała upragnioną wolność i niepodległość. Gazetki brały udział w konkursie ocenianym przez specjalne jury.

Zebraliśmy się także na uroczystej akademii (oczywiście zachowując wytyczne sanitarno-epidemiologiczne), gdzie Samorząd Uczniowski przedstawił najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Następnie uczniowie każdej klasy zaprezentowali wybraną pieśń patriotyczną na forum szkoły. Taka aktywna lekcja historii na żywo z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Skip to content