W dniu 10 grudnia 2021 roku komisja konkursowa Gorlickiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych  po obejrzeniu i wnikliwej ocenie 105 szopek nadesłanych na konkurs, biorąc pod uwagę kryteria oceny zawarte w regulaminie przyznała nagrody i wyróżnienia.

Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

kategorii I – uczniowie klas I-III wyróżnienie otrzymały –

Zuzanna Ziomek, Szkoła Podstawowa w Wilczyskach                                                                                          Julia Bogusz, Szkoła Podstawowa w Wilczyskach

kategorii V – szopka rodzinna III miejsce zajęła –

Dominika Szczepanek, Wilczyska

Wszyscy nagrodzeni są uczniami klasy I, prowadzonymi przez panią Ewę Gryzło.

Podczas oceny jury zwróciło uwagę na kompozycję architektoniczno-figuralną szopek, materiały użyte do ich wykonania oraz ogólną estetykę wykonania pracy.

Komisja konkursowa równocześnie gratuluje laureatom, dziękując wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Komisja oraz organizator serdecznie dziękują nauczycielom, instruktorom oraz rodzicom za zaangażowanie, kultywowanie wśród dzieci i młodzieży pięknych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz za kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej.

Prace nagrodzone zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej w Gorlickim Centrum Kultury ul. Michalusa 4 w dniach od 14 – 20 grudnia 2021.

Skip to content