W ostatni przedświąteczny weekend tj 19 grudnia 2021, drużyna piłkarek ręcznych UKS-u „Sęp” Wilczyska w pięknym stylu pokonała  drużynę Pałacu Młodzieży Tarnów wygrywając wynikiem 26:11. Mecz był dla szczypiornistek z Wilczysk bardzo istotny gdyż po pierwszej rundzie pozwolił uplasować sie na  3 miejscu w tabeli Małopolskiej Ligii Piłki Ręcznej Młodziczek. „Dziewczęta pokazały charakter, walczyły o każdy przysłowiowy centymetr boiska co pozwoliło skutecznie zablokować dostęp do naszej bramki, w której świetnie spisywała się nasza bramkarka. W ataku były bardzo skoncentrowane i trzymały się założonej taktyki, oczywiście popełnialiśmy też błędy mam jednak  nadzieję, że pracując na treningach i analizując nasze mecze będziemy popełniać ich z czasem coraz mniej. Utrzymanie 3 miejsca po pierwszej rundzie to dla nas bardzo ważne, nadal liczymy się w czołówce Ligii. Jestem bardzo dumny z postawy dziewcząt, jest jeszcze wiele przed nami, ale zwycięstwo z Tarnowem pokazuje nam, że jesteśmy na dobrej drodze by walczyć o wysokie sportowe cele. Dziękuję zgromadzonym kibicom za gorący doping który zagrzewał do walki „ – Słowa trenera Zbigniewa Ligęza  

Skład drużyny z Wilczysk:

Bramka:  Kinga Walawska

Rozgrywające: Maja Gruca, Szpila Gabriela, Marcelina Nowak, Ladrańska Oliwia, Aleksandra Kuk, Zuzia Sowa.

Skrzydłowe: Gabriela Zielińska, Wiktoria Kołodziej

Obrotowa: Julia Gryzło

Skip to content