PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika, to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów szkoły do grona czytelników. W naszej szkole taka uroczystość miała miejsce dnia  04 marca 2022r.          Tradycyjnie już w drugim semestrze, kiedy uczniowie klasy pierwszej potrafią samodzielnie czytać, mogą  rozpocząć  wspaniałą czytelniczą  przygodę. W pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, przygotowane  dla nich przez uczniów z kl. V pod kierunkiem pani Wiesławy Tarasek. Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek dotyczących bajek oraz biblioteki szkolnej. Pasowanie poprzedzone było wcześniejszymi lekcjami w bibliotece szkolnej, dlatego bezbłędnie odpowiedziały na wszystkie zadawane pytania. W drugiej części spotkania uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą książki czytać, szanować i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu, pani Dyrektor Barbara Włodarz specjalnym piórem dokonała aktu pasowania każdego ucznia na pełnoprawnego czytelnika naszej szkoły. Nowi czytelnicy na pamiątkę tej uroczystości otrzymali książeczkę,pt. „Pierwsze abecadło” wyd. przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach kampanii „ Mała książka – wielki człowiek” .

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu, biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Skip to content