W dniach 9-11 kwietnia 2022r drużyna piłkarek ręcznych z Wilczysk wzięła udział w 40 Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Lajkonik Cup odbywającym się w Krakowie. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach: chłopców i dziewcząt rocznik 2007 i młodsi. Wystartowało 26 drużyn 16 w kategorii dziewcząt i 10 w kategorii chłopców. W turnieju uczestniczyły drużyny zagraniczne (Łotwa i Litwa ) w sumie około 500 uczestników. Patronat honorowy nad turniejem przyjęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Prezes ZPRP Henryk Szczepański. 

                Dziewczęta z Wilczysk w fazie grupowej zmierzyły się z drużynami osiągając wyniki:

UKS „SĘP” WILCZYSKA  – UKS 23 PŁOCK 17:16

UKS „SĘP” WILCZYSKA  – GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA 20:15

UKS „SĘP” WILCZYSKA   – UKS START PIETROWICE WLK. 14:10

Szczypiornistki z Wilczysk uzyskały awans do fazy półfinałowej z drugiego miejsca w grupie.

Wyniki fazy półfinałowej:

UKS „SĘP” WILCZYSKA  – KS ZGODA RUDA ŚLĄSKA 17:9

UKS „SĘP” WILCZYSKA   – ORLENTA ZWOLEŃ 14:14

Uzyskane wyniki z fazy półfinałowej pozwoliły na walkę o brązowego „Lajkonika”

Niestety dziewczęta z Arki Gdynia okazały się mocniejsze i pewnie wygrały spotkanie o 3 miejsce w turnieju. Niewątpliwie dla dziewcząt z Wilczysk zdobycie 4 miejsca w tak prestiżowym turnieju to niewątpliwie wielki sukces.

„Dziewczęta pokazały mega klasę walcząc z najlepszymi klubami w kraju. Pokazały również wspaniały charakter i wole walki do końca. Jesteśmy na tle kraju malutkim klubem, niemniej jednak dziewczęta potrafią rywalizować z większymi od siebie jak równy z równym co dla mnie jest mega powodem do dumy. Moim wspaniałym zawodniczkom  dziękuje, że po raz kolejny pokazujecie, że na mapie młodzieżowego szczypiorniaka w Polsce znajdują się też Wilczyska. Dziękuje za walkę, pot, łzy a nawet krew. Jesteście wspaniałe –dziękuje” – słowa trenera UKS „SĘP” WILCZYSKA – Zbigniewa Ligęza

Skład drużyny z Wilczysk:

Maja Gruca, Nowak Marcelina, Walawska Kinga, Szpila Gabriela, Szczypta Gabriela, Sowa Zuzanna, Kołodziej Wiktoria, Gryzło Julia, Ladrańska Oliwia. W pierwszych dwóch spotkaniach wystąpiła w barwach Wilczysk zawodniczka KS Cracovia Oliwia Jaskowska – dziękujemy za pomoc i walkę w naszych barwach.

Szczególne podziękowania dla rodziców, którzy mimo sporej odległości przyjechali do Krakowa by kibicować swoim dzieciom.

Opiekę podczas turnieju nad drużyną sprawowali: Wiesław Tarasek i Zbigniew Ligęza

Skip to content