Dzieci i młodzież na lekcjach języka obcego, nie tylko  uczą się słownictwa i gramatyki, ale także poznają kulturę, zwyczaje i tradycje innych krajów. Aby lepiej poznać zabytki i budowle, wszystkie chętne dzieci mogły wziąć udział w konkursie kulturoznawczym pt.” Wielka Brytania w oczach dzieci”, który został zorganizowany przez nauczyciela języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Wilczyskach.

Uczniowie klas młodszych przedstawili swoje skojarzenia z tym krajem na papierze w postaci rysunków i prac plastycznych. Natomiast uczniowie klas starszych wykonali prace trójwymiarowe. Dzięki  temu wszyscy mogli lepiej poznać , zobaczyć , a nawet dotknąć  m.in. słynnego Big Bena , London Eye czy budkę telefoniczną.

Wszystkie prace zostały starannie przygotowane, a najlepsze nagrodzone przez specjalnie powołane jury.  Zwycięzcom gratulujemy! Teraz z pewnością każdy uczeń będzie wiedział skąd pochodzą te słynne budynki i budowle…

Skip to content