Szkolne Koło LOP przy Szkole Podstawowej w Wilczyskach zorganizowało uroczysty Apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie przypomnieli, iż obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1970 r. przez amerykańskiego senatora G. Nelsona. Zdarzeniem, które przyczyniło się do zainicjowania tego święta, była katastrofa ekologiczna, która doprowadziła do dewastacji środowiska na wiele lat.  22 kwietnia 1970 r. odbył się pierwszy w historii Dzień Ziemi. Każde obchody są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety.  Mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.

Następnie zostało zaprezentowane przedstawienie o tematyce ekologicznej związane z segregacją śmieci. Po inscenizacji odbył się pokaz mody ekologicznej. Przedstawiciele poszczególnych klas prezentowali przygotowane przez siebie stroje z różnych odpadów. Kreatywność  uczniów przeszła nasze oczekiwania. Można było podziwiać kreacje dyskotekowe, rycerskie czy nawet smoka.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali nagrody.

Skip to content