W dniu 05.06.2022 r. na placu przyszkolnym Szkoły Podstawowej w Wilczyskach odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców przy współudziale nauczycieli Zespołu, CKiP Gminy Bobowa oraz Bractwa Rycerskiego. Rozpoczynając dyrektor szkoły podziękowała panu Burmistrzowi za piękną infrastrukturę szkolną dzięki której mógł odbyć się piknik, Radzie Rodziców, Strażakom oraz wszystkim sponsorom.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się od występów dzieci przedszkolnych, które zaprezentowały swoje talenty wokalne i taneczne dla rodziców. Następnie spotkanie poprowadzili animatorzy, którzy organizowali dla dzieci liczne zabawy: z chustą, tunelem, liną, konkursy, bańki mydlane XXL, modelowanie balonów, warsztaty kreatywne „Eko magnesy na lodówkę”, żywa maskotka – Myszka Miki. Każde z dzieci mogło pomalować sobie buzię. Starsi uczniowie i młodzież bawiła się w rozgrywkach wiedzowo-sportowo-zręcznościowych zorganizowanych przez pana Zbigniewa Ligęzę. Uczennice klasy V zaprezentowały układy taneczne, które wszystkim bardzo się podobały. Odbyły się także pokazy rycerskie w wykonaniu Bractwa Rycerskiego. Uczestnicy mogli poznać tajniki rozbijania namiotu rycerskiego, potoczyć piłkę przy pomocy miecza czy też uzyskać ciekawe informacje na temat Bractwa.

Cały czas odbywała się loteria fantowa z licznymi nagrodami, czynne były stoiska gastronomiczne, z których uczniowie korzystali za darmo tak jak i ze zjeżdżalni czy dmuchanego zamku. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się rodeo byk. Na zakończenie imprezy odbyła się bitwa kolorów podczas, której wszyscy bawili się fantastycznie.

Skip to content