19 maja 2022 w Kamienicy do rywalizacji o tytuł Mistrza Województwa Szkół Podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej przystąpiło 6 szkół. Turniej rozegrano systemem z podziałem na dwie grupy, w których grano każdy z każdym. Do fazy zasadniczej awansowały dwie drużyny z grupy z zaliczeniem wyniku z grupy. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Najlepsze zespoły  otrzymały również medale. Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze, nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwali ligowi sędziowie.

Przebieg zawodów:

 

Faza grupowa:

SP Wilczyska – SP Jabłonka 17:6

SP Wilczyska – SP Żegociny 15:6

Półfinał

SP Wilczyska – SP nr 9 Olkusz  15:7

Finał

SP Wilczyska – SP nr 91 Kraków  11:9

 

„Dla tak małych Wilczysk jest to wielki sukces i wielka radość. Być w gronie 16 najlepszych drużyn w Polsce już jest sukcesem. Nic sobie nie obiecujemy, jedziemy pokazać się z jak najlepszej strony,  co jest pewne będziemy walczyć. Jestem bardzo dumny z moich zawodniczek za wolę walki i ciężką prace jaką wykonały na treningach. Pokonanie w finale wojewódzkim drużyny ze Szkoły Sportowej z Krakowa jest czymś bardzo wyjątkowym, tym bardziej radość jest wielka. Drużynie w Kamienicy kibicowali  Pani Dyrektor Barbara Włodarz oraz były dyrektor Pan Wisław Tarasek. Obecność władz szkoły pokazuje zaangażowanie w sprawy dzieci i sportu w szkole – za pozytywną atmosferę dla sportu w szkole dziękuję ”  –  słowa nauczyciela SP w Wilczyskach Zbigniewa Ligęza.

Dziewczęta z Wilczysk jako Mistrz Województwa w dniach 8-12 czerwca 2022 będą reprezentować województwo małopolskie na Mistrzostwach Polski klas 7-8. Finał Ogólnopolski zostanie rozegrany w Dźwirzynie(woj. Zachodnio Pomorskie) – trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Skład drużyny z Wilczysk: Maja Gruca, Nowak Marcelina, Gabriela Szpila, Kinga Walawska, Gabriela Szczypta, Wiktoria Kołodziej, Zuzanna Sowa, Gabriela Zielińska, Oliwia Wszołek.

Skip to content