Szkoła Podstawowa w Wilczyskach to kolejna placówka w gminie Bobowa, która otrzymała wsparcie finansowe w programie Laboratoria Przyszłości realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W naszej szkole podczas zajęć lekcyjnych głównie informatyki, matematyki, techniki i muzyki oraz rozwijających zainteresowania uczniowie mają możliwość korzystania z nowo zakupionego sprzętu. Największym zainteresowaniem cieszą się Roboty Edukacyjne oraz Drukarka 3D. Każdy z uczniów ma możliwość rozwijać swoje zainteresowania i pasje, co w przyszłości przełoży się na ich dalsze wybory edukacyjne i losy zawodowe. Laboratoria Przyszłości angażują uczniów  w nowoczesny sposób poprzez praktyczne działania. Ideą programu jest zwiększenie zainteresowania młodych ludzi kierunkami STEM (nauka, technologia, inżynieria, matematyka).

Dzięki staraniom Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości” Gmina Bobowa uzyskała łącznie 347 400 zł. Kwota ta została podzielona na szkoły według ministerialnego algorytmu uwzględniającego ilość uczniów w każdej szkole. Do Szkoły Podstawowej w Wilczyskach trafiło 60 tysięcy złotych, za co kupiliśmy:

 • Drukarka 3D UBOT S320 z zestawem akcesoriów
 • Filamenty zestaw PLA
 • Stacja lutownicza z gorącym powietrzem
 • Statyw z akcesoriami Manfrotto
 • Mikroport z akcesoriami BLINK 500 Saramonic
 • Oświetlenie do realizacji nagrań lampa pierścieniowa Yonguno
 • Mikrofon kierunkowy Vmic Mini Saramonic
 • Gimbale (Crane M2 i MiniP)
 • Aparat fotograficzny z akcesoriami EOS50 Mark II z kamerą cyfrową przenośną
 • Szafka pod drukarkę
 • Roboty edukacyjne Lego Spike Prime
 • Roboty edukacyjne Lego Spike Essentiale
 • Pen 3 D
 • Mikrofony nagłowne Malone Duett Quartett Fix V3
 • Mikser audio
 • Oprogramowanie Edius X Pro
 • gablota ogłoszeniowa informacyjna
Skip to content