W Krakowie, w Sali Miedzianej Muzeum Krakowa odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Małopolskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego „NIEZWYKŁE HISTORIE ZWYKŁYCH PRZEDMIOTÓW”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.
W gronie laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły FRANCISZEK GRUCA. Franek jest uczniem klasy 5 i jego praca została zauważona przez Jury spośród ponad 800 innych nadesłanych prac.

Tak  powiedziała na finałowej gali dr Ewa Modzelewska – Opara, przewodnicząca jury konkursu literackiego o pracy naszego ucznia:

Franciszek Gruca w swoim humorystycznym „Opowiadaniu o urządzeniach elektronicznych” odwołał się do doświadczeń uczniów, którym dane było zaznać nauczania zdalnego. Kara wymierzona pewnemu chłopcu przez urządzenia elektroniczne, powinna być przestrogą dla każdego dziecka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content