Bardzo udany występ w Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej zaliczyły uczennice SP w Wilczyskach.

W dniach 9-12 czerwca w Dźwirzynie odbył się krajowy finał, rywalizacja była bardzo zacięta w wyniku której piłkarki ręczne z Wilczysk zajęły wysokie 5 miejsce, dodatkowo nagrodę indywidualną za tytuł „Króla Strzelców” zdobyła zawodniczka z Wilczysk Marcelina Nowak (40 rzuconych bramek).

Drużyna piłkarek z Wilczysk bardzo dobrze weszła w turniej pokonując wysoko i pewnie 35:6 mistrza Podkarpacia. W kolejnej konfrontacji odniosła również  zwycięstwo z mistrzem Wielkopolski. Niestety po bardzo wyrównanej walce z drużyną z Brodnicy(3 m-ce w Polsce)  przegrana tylko dwoma bramkami oddaliła się szansa na strefę medalową.

Dziewczęta z Wilczysk pokazały się z bardzo dobrej strony zdobycie 5 miejsca dla tak małej szkoły jest nie lada wyczynem. Zawodniczki w każdym spotkaniu wałczyły na maksimum swoich możliwości, gdyby nie „krótka” ławka (brak zmienniczek) medal byłby w zasięgu. Niemniej jednak udział w finale już jest sukcesem, gdyż by awansować do mistrzostw musiały w finale wojewódzkim ograć szkoły sportowe o profilu piłka ręczna, co już jest mega wyczynem.

Wyjazd do Dźwirzyna możliwy był głownie dzięki dofinansowaniu Gminy Bobowa, która pokryła koszty przejazdu i noclegu (koszt noclegu i przejazdu to kwota w wysokości 11 tyś.) Zawodniczki dzięki wsparciu lokalnych firm takich jak: „Szpila”, „KG-Partners”, „Nowak – Mosty”, „Paleta Smaków”, „Libropol” miały zapewnione wyżywienie na czas przejazdu i powrotu. Dodatkowo dziewczęta otrzymały dwa komplety okazjonalnych koszulek, korzystały z basenu i innych atrakcji. Wszystkim za pomoc i wsparcie dziękujemy !!!

Skład drużyny z Wilczysk:

Bramkarka – Kinga Walawska

Lewe skrzydło – Wiktoria Kołodziej, Oliwia Ladrańska

Lewe rozegranie – Maja Gruca, Gabriela Zielińska

Środek rozegrania – Nowak Marcelina

Obrotowa – Oliwia Wszołek

Prawe rozegranie – Gabriela Szpila, Zuzanna Sowa

Prawe skrzydło – Gabriela Szczypta

Trener/nauczyciel  – Zbigniew Ligęza

Opiekę podczas wyjazdu sprawował – Wiesław Taresek

Skip to content