Po ponad dwumiesięcznym wypoczynku uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilczyskach rozpoczęli nowy rok szkolny. Najpierw uczestniczyli we Mszy Świętej, a następnie udali się do szkoły, gdzie wraz z pracownikami tej placówki i rodzicami brali udział w inauguracyjnym spotkaniu. Uczniowie klasy piątej przygotowali akademię, podczas której wspomnieli o tragicznym wrześniu 1939 roku, a piosenka „My nie chcemy więcej wojny” w wykonaniu Emilii Radzik i Kacpra Kwarcińskiego w obecnych czasach w sposób szczególny przemówiła do uczestników. Starsi koledzy przywitali też pierwszoklasistów, a potem kilka chwil poświęcili na humorystyczne wakacyjne wspomnienia. Kończąc, podkreślili również, że szkoła to placówka, w której obowiązują konkretne reguły i przepisy ustanowione dla dobra i bezpieczeństwa uczących się. Po przemówieniu Pani Dyrektor Barbary Włodarz uczniowie udali się do swoich klas na spotkania z wychowawcami.

Skip to content