Laboratoria Przyszłości w SP Wilczyska

Uczniowie naszej szkoły wykorzystują sprzęt, który pozyskaliśmy w ramach programu  realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki Laboratoria Przyszłości.

Na zajęciach z  informatyki uczniowie  programowali Roboty edukacyjne Lego Spike Prime poprzez odpowiednie kodowanie. Zestaw ten cechuje się kolorowymi elementami do budowy, łatwym w użyciu sprzętem elektronicznym oraz intuicyjnym językiem programowania, opartym na Scratch. Wykonane przez uczniów roboty poruszały się dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu.

Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie wykorzystywali  przenośną kolumnę w celu prowadzenia ćwiczeń przy muzyce.

Na lekcjach plastyki wykorzystano Aparat fotograficzny z akcesoriami EOS50 Mark II z kamerą cyfrową przenośną w celu udokumentowania prac uczniowskich. W ten sposób inni uczniowie i rodzice mogą zobaczyć osiągnięcia uczniów.

Dzięki sprzętowi z Laboratorium Przyszłości nauka staje się nie tylko obowiązkiem, ale także przyjemnością.

Prezentacje z wykorzystaniem sprzętu podczas zajęć z uczniami:

Laboratoria Przyszłości-robotyka

Prezentacja prac uczniowskich z lekcji plastyki

Wykorzystanie sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości

 

Skip to content