W 80 rocznicę śmierci Bolesława Wieniawy – Długoszowskiego i z okazji nadania generałowi Honorowego Obywatelstwa Miasta Bobowa w dworze Długoszowskich – rodzinnej posiadłości generała, w której spędził najmłodsze lata swojego życia i gdzie wracał ze swoją rodziną i przyjaciółmi – udostępniono wystawę „Ułańska jesień”.
Uczniowie kl. 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Wilczyskach mogli ją obejrzeć 27 września 2022 i dzięki temu dowiedzieli się, że ten wierny żołnierz Marszałka, to niezwykle ciekawa i oryginalna postać. Zaprezentowane najważniejsze pamiątki, świadectwa i fotografie dokumentujące jego życie zainteresowały uczniów i zainspirowały niektórych do bardziej wnikliwego poznania losów wybitnego, wszechstronnie uzdolnionego człowieka, który nawet w najcięższych chwilach w sercu zawsze nosił Polskę.

Skip to content