,,Do serca przytul psa…’’- niezwykli goście w przedszkolu i w szkole.

15 listopada Zespół Szkolno –Przedszkolny w Wilczyskach odwiedzili goście. Przyjechały do nas panie wolontariuszki z nowosądeckiego oddziału Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami. Pani Teresa Koszarek i Pani Arleta Sazykin. Ku wielkiej radości dzieci panie przywiozły psy: Jasona i Rudzię. Dzieci z przedszkola i klas młodszych miały okazję dowiedzieć się jak należy dbać o domowe zwierzęta. Dogoterapeutka uczyła jak się należy opiekować psami i jak rozpoznawać ich emocje. Temat odpowiedzialności i troski o milusińskich zainteresował słuchaczy. Zadawali pytania i sami opowiadali o swoich pupilach. Dzieci podjęły się misji sprawdzenia jak ich domowe zwierzęta są przygotowane do zimy, czy mają suche, ciepłe budy?

Miło było patrzeć ile radości sprawiło dzieciom to spotkanie.

Skip to content