Wykorzystywanie sprzętu w listopadzie „Laboratoria Przyszłości”

W listopadzie uczniowie szkoły w dalszym ciągu uczą się programowania na zajęciach dodatkowych z informatyki. Sprzęt Laboratoryjny został także wykorzystany do otwartej lekcji programowania. Zajęcia z programowania i robotyki odbywają się cyklicznie, natomiast otwarta lekcja została zarejestrowana jako wydarzenie w ramach europejskiej akcji Code Week. Dzieci na zajęciach wykorzystują pozyskany sprzęt i przez zabawę uczą się podstaw programowania i logiki. Ćwiczą budując i programując swoje modele z klocków Lego. Dzisiaj programują swoje pierwsze pojazdy, podnośniki i inne roboty. Być może zdobyta wiedza i umiejętności zostaną wykorzystane w dorosłym życiu.

Cały czas jest także wykorzystywana drukarka 3 D oraz aparat i kamera do rejestracji uroczystości szkolnych, czy też ciekawych zajęć i spotkań.

Dnia 07.11.2022 r. podczas dodatkowych zajęć pozalekcyjnych wykorzystano długopis 3D. Na wstępie przedstawiono uczniom czym jest druk 3D oraz zasadę użytkowania sprzętu. Następnie przyszedł czas, aby uczniowie klasy 6 po wcześniejszym zapoznaniu się z budową pantofelka i po obejrzeniu go pod mikroskopem, tworzyli własny model za pomocą długopisu. Uczniowie mimo, iż nie wszyscy zdążyli dokończyć swój model pracowali z dużym zaangażowaniem. Dla dzieci i młodzieży tego typu zajęcia to nie tylko dobra zabawa, ale również nauka. Lekcje z wykorzystaniem sprzętu kształtują wyobraźnię przestrzenną oraz myślenie abstrakcyjne. Na kolejnych  zajęciach uczniowie będą kończyć swoje modele, które następnie zostaną umieszczone na klasowej gazetce.

Skip to content