Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko. W tym dniu Święty Mikołaj obdarowuje wszystkich słodkimi upominkami. Zwyczaj ten związany jest z osobą Świętego Mikołaja, biskupa z Miry, który cały swój majątek rozdał ubogim i potrzebującym. W naszej szkole mikołajki już na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych wydarzeń. W tym roku również z tejże okazji nie zabrakło śmiechu, radości i zabawy. Uczniowie przyszli w mikołajkowych  strojach, dzięki czemu w klasach i na korytarzach  zrobiło się wesoło i kolorowo. W szkole pojawił się  Święty Mikołaj, który wraz ze swoją świtą obdarował młodszych i starszych uczniów oraz nauczycieli wspaniałymi prezentami.Każdy mógł doświadczyć magii zbliżających się świąt.

 

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każde dziecko z prezentów się cieszy…

 

 

 

 

Skip to content