Spotkanie wigilijne w SP Wilczyska

 

      Boże Narodzenie to czas magiczny i radosny, pełen zadumy, refleksji, rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował w naszej szkole 22 grudnia. Tego dnia odbyła się szkolna Wigilia, do której zasiadło 90 uczniów, goście, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz rodzice.

   Jasełkom w wykonaniu uczniów klasy II pod kierunkiem Pani Ewy Gryzło, pastorałkom i kolędom przysłuchiwali się zaproszeni goście, których powitała pani dyrektor Barbara Włodarz:  pan Burmistrz Wacław Ligęza, pan radny i sołtys Tomasz Tarasek, pan dyrektor Wiesław Tarasek, pan komendant OSP Stanisław Pękala, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Radzik i ksiądz proboszcz Bogusław Maciaszek. Pan Burmistrz Wacław Ligęza życzył wszystkim spokojnych i radosnych świąt.

Po wspólnej modlitwie poprowadzonej przez księdza proboszcza nastąpiło łamanie się opłatkiem, składanie życzeń i degustacja potraw przygotowanych przez rodziców naszych uczniów.

W tym też dniu został też rozstrzygnięty Ogólnoszkolny Konkurs Upcyklingowy  na ozdobę świąteczną.

Konkurs był dwuetapowy. Etap pierwszy – klasowy, polegał na wyborze najciekawszej pracy z danej klasy. Etap drugi – szkolny, przeprowadzony przez Komisję, polegał na ustaleniu miejsc i wyłonieniu zwycięzców.

Laureaci – klasy I – IV

  1. Faustyna Tubek kl. 3
  2. Jakub Gryzło kl. 4
  3. ex aequo Zuzanna Ziomek kl. 2 i Nikodem Sobolewski kl. 1

Laureaci – klasy V – VIII

  1. Aleksandra Baran kl. 6
  2. Maksymilian Połeć kl. 8
  3. ex aequo Martyna Tokarz kl. 7 i Wiktor Gruca kl. 5

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Wasze zaangażowanie na pewno wpłynie na ochronę środowiska.

Skip to content