W czwartek 22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu. Dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne, aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby świąteczne, łańcuchy choinkowe oraz dekorują pierniczki. W dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna atmosfera. W sali zebrały się wszystkie dzieci, ksiądz proboszcz,personel przedszkola oraz Pani Dyrektor, która złożyła dzieciom i pracownikom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Dzieci przygotowały  program artystyczny -jasełka oraz  śpiewały kolędy.   Wszyscy podzielili się opłatkiem, a następnie wspólnie zjedli tradycyjne wigilijne potrawy. Dzieci wspólnie z paniami kolędowały, składały sobie życzenia świąteczne. Oczywiście nie zabrakło prezentów pod lśniącą choinką, które dzieci rozpakowały z wielką radością.

 

 

Skip to content