3 miejsce uczniów z Wilczysk w Tauron Arenie „ My też gramy w ręczną”

14 stycznia 2023 r w Krakowskiej Tauron Arenie ponad 80 dzieci wzięło udział w turnieju „My też gramy w ręczną”, który odbył się w małej hali TAURON Areny Kraków przy okazji rozgrywanych aktualnie m.in. w stolicy Małopolski mistrzostw świata.

Rywalizacja młodych adeptów piłki ręcznej była zarówno okazją do sportowej zabawy, jak i promocji imprezy, którą organizują wspólnie Polska oraz Szwecja. Udział w turnieju wzięły najmłodsi zawodnicy zaczynający przygodę z piłką ręczną. Do rywalizacji przystąpiły drużyny trenujące w:  Rudzie Śląskiej, Wąchocku, Chrzanowie, Wilczyskach, Libuszy, Spytkowicach, Krakowie i Mielcu.

Po zakończonej rywalizacji wszyscy młodzi piłkarze ręczni usiedli  na trybunach TAURON Areny Kraków, żeby obejrzeć mecze w ramach mistrzostw świata i dopingować dorosłych zawodników.

Puchary i nagrody najmłodszym adeptom szczypiorniaka wręczał też m.in. legendarny bramkarz reprezentacji Polski, a dziś wiceprezes ZPRP ds. szkolenia sportowego Sławomir Szmal. – Jestem pod wrażeniem zaangażowania uczestników. To były minimistrzostwa. Ten turniej jest dowodem na to, że śmiało możemy z naszą dyscypliną docierać do najmłodszych, bo piłką ręczną można się bawić nawet w tym wieku – podsumował Sławomir Szmal.

Wyniki poszczególnych spotkań

Faza grupowa:

SP Wilczyska – SP Chrzanów 14:1

SP Wilczyska – SP Ruda Śląska 3:9

SP Wilczyska – SP 91 Kraków 11:1

Mecz o miejsce III

SP Wilczyska – SP Mielec 13:3

Skip to content