SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM W ZSP WILCZYSKA

W związku z coraz częstszymi przypadkami zauważania wilków w naszej okolicy w naszej szkole                           i przedszkolu postanowiono zorganizować spotkanie z leśnikiem, które odbyła się 20 marca 2023 r. Podczas spotkania leśniczy pan Marcin Widlak przybliżył dzieciom i uczniom zwyczaje wilków                                i niebezpieczeństwa związane z ich spotkaniem. Okazało się, że wilki – o ile nie są chore – nie atakują ludzi, ale mogą zaatakować towarzyszące im psy. Przy okazji spotkania pan leśniczy przybliżył zebranym wiele ciekawostek dotyczących przyrody oraz zawodu leśnika. Pokazał im także czaszkę wilka ze szczególnym zwróceniem uwagi na kły. Przestrzegał przed kontaktem z dzikimi zwierzętami, które mogą być zarażone wścieklizną. Spotkanie zainteresowało dzieci i uczniów o czym świadczyły liczne pytania zadawane gościowi.

Dziękujemy panu leśniczemu oraz Dyrekcji Nadleśnictwa Gorlice za możliwość zorganizowania spotkania z młodzieżą.

Skip to content