WARSZTATY W RAMACH PROGRAMU DLA SZKÓŁ – Zdrowa żywność

Dnia 14 lutego odbyły się w Szkole Podstawowej w Wilczyskach warsztaty nt. zdrowego odżywiania dla klas I-V przeprowadzone przez przedstawiciela firmy ROLMLEK, która dostarcza produkty do naszej szkoły w ramach  Programu Unijnego – „Program dla szkół”. Rolmlek jest zatwierdzonym dostawcą i systematycznie kilka razy w tygodniu dostarcza do szkół świeże pasteryzowane mleko, jogurty naturalne, warzywa, owoce oraz soki owocowo- warzywne.

Celem warsztatów było wzbudzić wśród dzieci chęć zadbania o zdrowie swoje i innych, wytworzyć nawyki i umiejętności przygotowania i komponowania zdrowych posiłków bogatych w warzywa i owoce, które są źródłem witamin. Podczas spotkania dzieci miały możliwość uczestniczyć w konkursach: odgadnąć z zawiązanymi oczami jaki to owoc, warzywo, posegregować produkty, które firma przywozi do szkoły. Nie obeszło się bez nagród. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a na zakończenie wszyscy nauczyli się rymowanki „Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza  z dala ode mnie” i otrzymali 100% sok jabłkowy.

Skip to content