Laboratoria Przyszłości SP Wilczyska – marzec

W marcu, w związku z obchodami Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, sprzęt laboratoryjny został wykorzystany do nagrania i nagłośnienia żywej lekcji historii z udziałem znanego miłośnika historii pana Józefa Gucwy z Bobowej oraz majora Kazimierza Biernata i Andrzeja Sobieraja, członków grupy rekonstrukcji historycznej.   Dzięki sprzętowi z Laboratorium Przyszłości całe spotkanie zostało nagrane, co umożliwi wykorzystanie go w przyszłości.

Cały czas  trwają zajęcia z programowania i tworzenia robotów. Uczniowie coraz lepiej radzą sobie w tej dziedzinie.

15 marca 2023 r. otrzymaliśmy następującą informację:

Gratulacje!

Z radością informuję, że Państwa szkoła zakwalifikowała się do tegorocznego sezonu Ligi Robotów  pt. Łączy nas energia 2023

 

Liga Robotów jest projektem realizowanym w ramach największego rządowego programu edukacyjno-technologicznego – Laboratoria Przyszłości, prowadzonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami. Idea „Ligi Robotów” została oparta na tzw. kierunkach STEAM (ang. science, technology, engineering, art, mathematics), które zakładają łączenie i przenikanie się najnowszych osiągnięć nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki. Edukacja realizowana w ramach przedsięwzięcia ma wspierać rozwój takich kompetencji przyszłości jak: kooperacja, kreatywność, krytyczne myślenie i komunikacja. Promowanie robotyki i nowoczesnych technologii w formie twórczych wyzwań i nauki przez zabawę pozwala na wszechstronny rozwój uczniów i ich talentów.  Zadaniem szkolnej drużyny robotycznej będzie zaprojektowanie, skonstruowanie i zaprogramowanie robota niezbędnego do wykonania misji znajdującej się na macie turniejowej. Etapy powstawania robota i sposoby rozwiązywania problemu badawczego uczestnicy będą dokumentować

Drużyny robotyczne zmierzą się podczas Regionalnych Turniejów Ligi Robotów (w każdym województwie 20 drużyn), a najlepsze 32 zespoły w Polsce zawalczą o tytuł Mistrza Ligi Robotów w Ogólnopolskim Finale Ligi Robotów. Odbędzie się on 24-25 czerwca 2023 r.

Cieszymy się, iż nasi uczniowie będą mieli możliwość dobrej zabawy i zmierzenia się z najlepszymi w Turnieju.

 

 

Skip to content