Laureat z Wilczysk w największym konkursie historycznym o Sądecczyźnie

 

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Wilczyskach ma laureata w Wojewódzkim Konkursie Historycznym ,,Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”. Jest nim Kacper Kwarciński, uczeń klasy VI. W ubiegłym roku był również laureatem tegoż konkursu wraz z kolegą z klasy – Dawidem Radzikiem (w tym roku finalista). Finał 3- etapowego konkursu odbył się 20 kwietnia w murach WSB – NLU w Nowym Sączu. W tegorocznej X edycji konkursu wzięło udział 466 uczniów z 77 szkół. Do finału zakwalifikowano 147 osób. Etap finałowy miał formę testu pisemnego i części ustnej. Tym bardziej cieszy sukces naszego ucznia, że Kacper oprócz ogromnej wiedzy o historii Sądecczyzny, satysfakcji z tytułu laureata, otrzyma również dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

Opiekunem naukowym uczniów jest pani Halina Górska. Gratulujemy!

Skip to content