Światowy Dzień Ziemi w ZSP Wilczyska

Ziemia byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my – ludzie. Zadymiliśmy ją, zaśmiecili, niszczymy zieleń, zatruwamy wodę i glebę, nie pozwalając żyć roślinom, zwierzętom i sobie. Chcemy to zmienić dlatego obchody Światowego Dnia Ziemi rozpoczęliśmy już 13.04 poprzez udział w akcji „ Posprzątaj z nami Małopolskę”, podczas której to uczniowie szkoły i przedszkola sprzątali najbliższą okolicę.

W dniu 24.04 odbył się uroczysty Apel z przedstawieniem ekologicznym w wykonaniu uczniów klasy 4. Uczniowie dowiedzieli się jak ważna jest ochrona środowiska, w którym żyją i co można zrobić, by to środowisko było „zdrowe”. Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie. Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi.

Skip to content