„Europejski Zielony Tydzień” w SP Wilczyska

W dniach od 5 do 11 czerwca 2023r. na terenie województwa małopolskiego obchodzony jest „Europejski Zielony Tydzień 2023”. Jest to wydarzenie organizowane przez Komisję Europejską i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego,  poświęcone kwestiom związanym z ochroną środowiska. Rok 2023 jest Europejskim Rokiem Umiejętności. Posiadanie odpowiednich umiejętności przekrojowych przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, prowadzi do innowacyjności oraz pozwala na adaptację do nowych warunków.

W ramach GREEN WEEK 2023 uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilczyskach mieli możliwość podczas zielonego spaceru zapoznać się z ekosystemem środowiska naturalnego (lądowego i wodnego). Starsi na zajęciach poznawali odnawialne źródła energii oraz dowiedzieli się co można zrobić z elektrośmieciami. Najmłodsi poznawali środowisko i zagadnienia ekologiczne przygotowując kolorowanki i krzyżówki.

Wszystkie te zajęcia i spotkania miały na celu zwiększyć świadomość ekologiczną naszych uczniów.

Skip to content