„Jak nie czytam, jak czytam!”

7 czerwca 2023 roku wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej: Jak nie czytam, jak czytam”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. W tym roku miała miejsce V edycja tego wydarzenia.

W naszej szkole każdy przyniósł swoją ulubioną lub aktualnie czytaną książkę. Wszyscy wspólnie zebraliśmy się na sali gimnastycznej. Pani Dyrektor rozpoczęła wspólne czytanie od lektury opowiadania Julii Ligęzy (naszej absolwentki), pt. „(Nie) potrzebuję sukcesów i pochwał”. Praca ta została nagrodzona w konkursie Polskiego Komitetu Olimpijskiego na opowiadanie olimpijskie. Wszyscy z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy. Potem każdy zajął się swoją lekturą. W naszej szkole czytamy codziennie. Już niebawem XVIII finał ogólnoszkolnej całorocznej akcji czytelniczej „Czytająca Szkoła”.

Skip to content