XVIII Ogólnoszkolny Finał Konkursu „Czytająca Szkoła”

 

19 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej w Wilczyskach miał miejsce XVIII Ogólnoszkolny Finał Konkursu „Czytająca Szkoła”. To już osiemnaście  lat wspólnego czytania i cieszenia się pięknem słowa pisanego i czytanego. Staliśmy się dorośli J

 Jest to zarówno promocja czytania jak i wspaniała zabawa dla wszystkich uczniów naszej szkoły i oddziałów przedszkolnych. Konkursowi towarzyszą zgaduj – zgadule dla publiczności oraz przedstawienia przygotowane przez poszczególne klasy.

Ogólnoszkolny Finał Konkursu „Czytająca Szkoła”  odbywa się w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Nasze tegoroczne cele:

– rozwijanie i utrwalanie potrzeb i nawyków czytelniczych uczniów,
– udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”,
– kształcenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem, gromadzenia zasłyszanej informacji,       pięknego czytania i rozumienia tekstu,
– włączenie do akcji i konkursu dorosłych i dzieci.

W tym roku czytaliśmy: klasy 1 – 3: „Przygody FilonkaBezogonka”, klasy 4 -6: „Siostrzeńca Czarodzieja”, klasy 7 – 8: „Oskara i Panią Różę”. Uczniowie mieli do wykonania zadania związane z czytanymi książkami. Klasy najmłodsze wykonywały rysunki z Filonkiem, klasy 4 – 6 plakaty swoich wymarzonych światów, a najstarsi nasi uczniowie pisali listy o ważnych dla nich sprawach, tak jak to robił Oskar.

Do finału przystąpiło po dwóch reprezentantów każdej klasy – w sumie 16 osób. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i gadżety. Patronem naszej tegorocznej imprezy było Narodowe Centrum Kultury. Akcja „Czytająca Szkoła” jest prowadzona pod patronatem biblioteki szkolnej.Pamiętamy, że „kto czyta – żyje wielokrotnie”. Chcemy, żeby nasze życie było barwne i ciekawe.

Skip to content