EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICH  W SP WILCZYSKA

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym.

Gmina Bobowa włączyła się  w obchody Europejskeigo Tygodnia Sportu a wraz z nią i nasza szkoła. Przez trzy dni trwały różne zmagania sportowe.

26.09. odbył się otwarty trening karate kyokushin prowadzony przez trenera sensei pana Marka Świerka. Na treningu obecni mogli poznać niektóre techniki i chwyty karate. Trening bardzo się podobał .

27.09. odbył się otwarty turniej tenisa stołowego. Tym razem dopisali nie tylko uczniowie , ale także dorośli dlatego cały turniej rozegrany został w trzech kategoriach: dziewczynki, chłopcy i dorośli. Zmagania sportowe i sportowa rywalizacja zakończyły się wyłonieniem najlepszych. Wśród dziewczyn 3 miejsce uzyskała Maja Liski, drugie Emilia Gruca a pierwsze Małgorzata Giera. Wśród chłopców 3 miejsce Piotr Ziomek, drugie również Małgorzata Giera, która rywalizowała zarówno grupie dziewczyn jak i chłopców a pierwsze Jakub Ligęza.

28.09. w trzecim dniu zmagań sportowych postawiliśmy na sport dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie mieli możliwość zmierzyć się w rungamedonie   (biegu z przeszkodami) w trzech grupach wiekowych. Miłym zaskoczeniem był udział dzieci z oddziału przedszkolnego, które bardzo ambitnie podeszły do zadania sportowego, wszystkie ukończyły bieg z przeszkodami. Finaliści mieli możliwość stanąć na podium i zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami. Po biegach rozpoczęły się zmagania beach soccer (piłka nożna plażowa). 6 drużyn walczyło ambitnie o zwycięstwo. Najważniejsza jednak była wspólna zabawa i zdrowa rywalizacja. Dla głodnych i spragnionych rodzice z Rady Rodziców przygotowali gofry i napoje.  Wszystkim dopisywały humory.

Organizatorem i prowadzącym zmagania sportowe była nasz nauczyciel wychowania fizycznego – pan Zbigniew Ligęza.

Skip to content