10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża, święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Tego dnia maluszki przyszły do przedszkola ubrane w  brązowo- czarne stroje, imitujące barwy jeża. Zajęcie rozpoczęliśmy od rozwiązywania zagadek o jeżach.  Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez wysłuchanie wierszy o tych sympatycznych zimowych śpiochach. Przedszkolaki oglądały książeczki , wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Była zabawa pt.” Na dywanie siedzi jeż….” , „Jeżyk”, „Jeżyk i chusta animacyjna”, „Jeżyk i kolce”. Po zabawie dzieci wykonały jeża z ziemniaka . Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał dyplom i medal „Przyjaciel Jeża”.

Skip to content