10 listopada 2024 roku w Szkole Podstawowej w Wilczyskach odbyła się uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy szóstej zainscenizowali lekcję historii. Przygotowana przez nich prezentacja przypomniała, jak trudna była droga do wolności naszej Ojczyzny. Wspomniano między innymi o roli Józefa Piłsudskiego i jego adiutanta Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego. Następnie w ramach akcji „Do Hymnu” wszyscy zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Później uczniowie ze skupieniem wysłuchali muzycznych interpretacji utworów patriotycznych w wykonaniu Gabrieli Kopczyńskiej, Jakuba Ligęzy, Kacpra Kwarcińskiego, Jana Wszołka i Franciszka Apriasza. Na koniec, wprowadzając uczestników w atmosferę radosnego świętowania Dnia Niepodległości, wszyscy wzięli udział we wspólnym śpiewaniu.

Skip to content