Szkoła Podstawowa w Wilczyskach bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. W obchody włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce.  Nasza szkoła zorganizowała w tym dniu spotkanie całej społeczności szkolnej, na którym wszyscy wystąpili ubrani na niebiesko, aby podkreślić  jedność z działaniami UNICEFU, który patronuje temu świętu. Obejrzeliśmy prezentację dotyczącą praw dziecka, zaśpiewaliśmy piosenkę i wspólnie świętowaliśmy ten radosny dzień, który jednak niesie bardzo ważne przesłanie. Zwróciliśmy uwagę nie tylko na prawa, ale i obowiązki każdego dziecka.

Uroczyste obchody poprzedziły zajęcia z panią pedagog, która w każdej klasie rozmawiała z dziećmi o ich prawach i obowiązkach, przybliżając ideę Konwencji Praw Dziecka. Dzięki współpracy z UNICEF mieliśmy dostęp do wielu materiałów i gier, dzięki którym łatwiej było wszystko zapamiętać.

Przybliżanie praw dziecka najmłodszym pozwala  uchronić je przed różnymi niebezpieczeństwami.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie.

 

 

#unicefpoland

 #WorldChildrensDay

Skip to content