W dniu 2 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Lidze Robotów. Liga Robotów to ogólnopolski turniej robotyczny oparty na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki. Pomaga kształtować otwarte i kreatywne umysły, na miarę XXI wieku. To projekt, na skalę światową, wspierający talenty.

Turniej wojewódzki odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Myślenicach. Wiktoria, Jakub oraz Dawid systematycznie przygotowywali się do turnieju pod bacznym okiem pana Zbigniewa Ligęzy. Uczniowie brali udział w trzech kategoriach turniejowych: z programowania zdobywając drugie miejsce a z wyścigu miejsce pierwsze. Ostatecznie nasz turniejowy zespół uplasował się w pierwszej ósemce zespołów z całego województwa. Opieke na turnieju sprawowała Pani Kinga Mrzygłód.

Skip to content