Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Wilczyskach

Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka      to symboliczna uroczystość w kalendarzu Szkoły Podstawowej w Wilczyskach.

    Tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci. W tym roku ta niecodzienna uroczystość w naszej szkole odbyła się 29 stycznia 2024r. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Uczniowie z klasy I, II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali i przedstawili program artystyczny. Były to wzruszające wiersze, piosenki, a także scenki związane z świętem Babci i Dziadka. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a babcie i dziadkowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Oprócz montażu słowno-muzycznego goście obejrzeli pokazy taneczne w wykonaniu uczniów klasy III i grupy dzieci prowadzonych przez panią Katarzynę Ligęzę. Następnie wystąpili uczniowie z kółka teatralnego pod opieką pani Ewy Gryzło, wystawiając jasełka.

Na zakończenie akademii dzieci obdarowały ukochanych gości upominkami, a pani dyrektor szkoły w ciepłych słowach podziękowała dzieciom, wychowawcom za przygotowany program, pogratulowała czcigodnym dziadkom wspaniałych wnucząt. Życzyła Seniorom wielu szczęśliwych lat  w zdrowiu i pogodzie ducha. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Aktorzy otrzymali burzę braw, która była jak najbardziej zasłużona. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości
    Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.               

 

Skip to content